Macedonia

W październiku 2019 roku przemierzyliśmy Macedonię dwudziestoletnim Subaru Foresterem, w którym spaliśmy. Podróż trwała trzy tygodnie i była początkiem naszej filmowo-podróżniczej przygody.

Zrealizowaliśmy całą serię filmów, a której oprócz naszych przygód zobaczycie wiele fantastycznych, absolutnie wartych zobaczenia miejsc oraz poznacie bałkańską kulturę oraz cudownych ludzi.

Bądź na bieżąco!

Nie martw się, nie będziemy spamować

Wyrażam zgodę na wysyłanie newslettera przez Z dala od domu.

1. Obserwatorium astronomicznie Kokino oraz urokliwe miasteczko Kratovo.

W tym odcinku ruszamy do Macedonii, która od pierwszych dni zaskoczyła nas pięknymi widokami oraz gościnnością tubylców .

2. Kratovo oraz zapomniana turecka wioska pomiędzy macedońskimi górami – Kucica.

Spędzimy poranek ze Stevche oraz Jakimem, wyruszymy w poszukiwaniu tureckich osad z XIV wieku, spotkamy Seydi’ego, który opowie nam nieco o życiu w Kucicy a także sami będziemy eksplorować wioskę.

3. Jezioro Dojran, trekking na górę Kozjak, marmurowe jezioro.

Tym razem lądujemy nad jeziorem Dojran, które mocno nas rozczarowało, jedziemy nad epickie Marmurowe Jezioro oraz zaliczamy nasz pierwszy podczas tej podróży trekking na górę Kozjak. W filmie przewinie się również temat budżetowego jedzenia, bo jak się okazuje w Macedonii można naprawdę tanio i dobrze zjeść!

4. MUST SEE Macedonii – Jezioro Ochrydzkie, Jezioro Prespa oraz góra Magaro.

Czysta eksploracja bałkańskiej natury i krajobrazów. Zabieramy Was w najpiękniejsze zakątki Macedonii – Jezioro Prespa, Szczyt Magaro oraz Jezioro Ochrydzkie. To ostatnie jest numer jeden na wszystkich listach MUST SEE dotyczących Macedonii.

Niewiele brakowało a byśmy nie odwiedzili tego przeuroczego miejsca, na szczęście drogi w tym kraju nie są zbyt rozbudowane i byliśmy zmuszeni obok niego przejechać. CAŁE SZCZĘŚCIE!

Zaczynamy od poranku nad Prespą, gdzie ugrzęźliśmy autem na plaży. Idziemy na najwyższy szczyt Narodowego Parku Galicica, skąd rozpościera się niezwykły widok na dwa jeziora. Budzimy się w chmurach i wypływamy wgłąb Ochrydzkich wód.

5.Miasto Ochryda oraz opuszczona wieś Galicznik.

Zaplanowałeś już urlop na 2020 rok? Jeśli nie to może pomożemy Ci w wyborze wakacyjnej destynacji . Jedź/leć do Macedonii bo to piękny kraj!

W filmie pokazujemy i mówimy jak jest w Ochrydzie czyli najbardziej turystycznym mieście w Macedonii, jedziemy do Narodowego Parku Mawrowo oraz zwiedzamy interesujące MIASTO WIDMO – Galicznik.

%d bloggers like this: