NOWY FILM: Śmiertelnie TRUJĄCA RYBA FUGU i inne kreatury.

śmiertelnie-trująca-ryba-fugu

Japonia słynie z kulinariów. Jednym z tutejszych przysmaków jest ryba Fugu, która źle przygotowana może doprowadzić do śmierci.

Zabieram Was na japoński targ ryb oraz owoców morza w portowym mieście Otaru. Miasteczko leży nad zatoką Ishikari należącą do Morza Japońskiego. Rybołówstwo rozwijało się tutaj już od kilku wieków i w związku z tym kuchnia oparta na stworzeniach morskich naturalnie się ukształtowała.

Japończycy kochają jedzenie.

Japończycy sami o sobie mówią, że uwielbiają jedzenie i niewątpliwie jest to widocznie na każdym kroku w tym kraju. Wymyślne dania oraz potrawy ewoluują cały czas a jako, że Japonia jest państwem wyspiarskim, bez przerwy mają dostęp do świeżych owoców morza oraz ryb.

Zobaczycie co króluje na tutejszych talerzach oraz w jakiej formie lokalesi serwują najpopularniejsze danie na Targu Sankaku Ichiba. Choć w Polsce również mamy targi rybne to zdecydowanie różnią się one od tych w Japonii. Nie tylko ze względu na kreatury żyjące w otaczających wodach, ale również ze względów czysto kulturowych.

Maleńkie stworzenie morskie za prawie 3000 zł.

Pokaże Wam także stworzenie, którego ilość mieszcząca się w wielkości dłoni kosztuje prawie 3000 złotych.

Targ połączony jest z dziesiątkami restauracji, w których można zjeść potrawy ze świeżych łupów morskich i Japończycy korzystają z tego na potęgę.

Przed Wami mocny zastrzyk kulinarnej kultury w Japonii.

Marzy się Wam skosztować Fugu?

Może chcielibyście wyjechać do Japonii na dłużej ? Jeśli nie przekroczyliście trzydziestego roku życia, możecie wyjechać do tego niezwykłego kraju na program working holiday. My w listopadzie 2019 roku zdecydowaliśmy się na taką podróż i absolutnie jesteśmy zachwyceni.

W tym wpisie znajdziecie powody oraz pierwsze kroki jakie należy podjąć, żeby taką wyprawę rozważyć. a jeśli już postanowicie aplikować o wizę, również Was przeprowadzę przez ten proces.

Dajcie znać czy chcielibyście spróbować Fugu. SAYONARA.

Bądź na bieżąco!

Nie martw się, nie będziemy spamować

Wyrażam zgodę na wysyłanie newslettera przez Z dala od domu.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: